Tagasi

Logistika Pluss tutvustas uue hoone energiasäästlikke lahendusi

17.septembril tutvus Logistika klubi Logistika Plussi uue büroo-ja laohoonega Irus. Külastuse peamine eesmärk oli kuulda ja näha ettevõtte kogemusi, mis nad on saanud aasta alguses avatud uue lao energiasäästlikke lahenduste kasutamisest.

Logistika Pluss paneelid

Logistika Pluss kolis Irus asuvasse uude lattu tänavu aasta alguses, vahetult pärast hoone valmimist. Logistika Plussi haldus- ja turvajuhi Marten Ermo sõnul oli ladu projekteerides pikalt mõeldud kütte ja elektritarbimise peale. […]

Kuna Logistika Pluss töötab 24/7, siis ühed suuremad arved olid ettevõttele elektrienergia eest. „Nii päeval kui öösel sisuliselt tuled põlevad ja tarbimine kogu aeg tiksub,“ rääkis Ermo.
Seetõttu hakati mõtlema alternatiivsetele lahendustele, kuidas kompenseerida tõusvaid hindu ja ööpäevast tarbimist. Uuriti, millised on võimalused panna katusele päikesepaneelid või tuulegeneraatorid. Tuulikutest loobuti, kuna see oleks teinud ehituskonstruktsioonide ehitamise väga palju keerulisemas ja kallimaks. Päikesepaneelid ehk päikesepatareid aga otsustati paigutada hoopis seinale, et katust oleks võimalik ekstreemse talve korral ka puhastada. […]

Päikesepaneelide tasuvusajaks on ettevõte välja arvestanud 7 aastat, LEDide tasuvuseks on 5 aastat.
[…] Logistika Plussi peadirektori Toomas Orutari kinnitusel on uues majas päikesepaneelidega saadud kogemus niivõrd hea, et detsembris hakatakse paneele paigaldama ka Tallinnas Punasel tänaval olevale vanale laohoonele.

Täismahus Tarmo Raigi artikkel „Logistika klubi tutvus Logistika Plussi energiasäästlikkusega“ ilmus 19.09.14 www.logistikauudised.ee lehel.