Ärilahendus

Kui soovite energiakuludelt kokku hoida ja oma elektrihind aastateks fikseerida, siis on päikeseenergia õige valik juba täna!

Lisaks energiasäästule on päikesepaneelide kasutamisega võimalik tõsta ka hoone energiaklassimärgist ja nii ka oma kinnisvara väärtust. Päikesepaneelide kasutusele võtmine on hea investeering kindlustamaks rahalist kokkuhoidu ka aastate pärast!

Nii tootmishoonete, laohoonete kui ka büroohoonete katused ja fassaadid on suurepärased pinnad päikesepaneelide paigaldamiseks, samuti on ettevõtete elektritarve sageli kõige suurem suvekuudel, kui ruume jahutatakse konditsioneeriga. ja päikesepaneelidel toodavad kõige enam. Kuna sellisel juhul kasutatakse kõige suurema päikesepaneelide  tootluse ajal ka kogu või suur hulk energiast kohapeal ära, siis lüheneb ka päikesepaneelide  süsteemi tasuvusaeg.

Paljud ettevõtted töötavad pidevalt selle nimel, et vähendada oma äritegevusest tulenevaid keskkonnamõjusid. Tõsiseks väljakutseks on saanud CO2 heitmete piiramine, mis on vastutustundlikke firmade keskkonnapoliitika üheks aluseks. Päikeseenergiasüsteemiga saavutatakse märkimisväärne energia kokkuhoid ning vähendatakse CO2 emissiooni. Silmapaistev päikesepaneelide lahendus annab ettevõtetele ka konkurentsieelise, kuna see on selge märk klientidele ja partneritele, et ettevõtte üheks väärtuseks on puhas keskkond.

Sõltuvalt aastast on päikesepaneelide tootlikkus erinev ja selleks, et hinnata süsteemi keskmist tootlikkust kasutame päikesepaneelide aastase keskmise tootlikkuse arvutamiseks Euroopa Komisjoni poolt koostatud päikeseenergia kalkulaatorit PV-GIS. Sisestades kalkulaatorisse süsteemi võimsuse, asukoha, päikesepaneelide kaldenurga ja suuna, leiab kalkulaator päikesepaneelide viimase 50.aasta keskmise tootlikkuse. Siinkohal oleme võrrelnud kalkulaatorist saadud andmeid tegeliku tootlikkusega Järvamaal asuva Rutikvere kalakasvanduse päikesepaneelide paigaldusega.

päikesepaneelide tootlikkus

Energogen pakub ka mitmeid finantseerimisvõimalusi päikesepaneelide paigaldamiseks koostöös pankade ja liisinguettevõtetega. Lähemalt saad uurida, kui võtad meiega ühendust.


Ärikliendid