Päikeseenergia eralahendus

Kui soovite energiakuludelt kokku hoida ja oma elektrihind aastateks fikseerida, on päikeseenergia õige valik. Päikesepaneelide kasutusele võtmine on hea investeering, kindlustamaks rahalise kokkuhoiu ka aastate pärast!

Lisaks energiasäästule on paneelide tarvitamisega võimalik tõsta ka hoone energiaklassimärgist ja seeläbi oma kinnisvara väärtust.

Päikeseenergiasüsteemi planeerimisel on olulisim leida sobiv paigalduskoht. Paneelid peaksid olema suunatud lõunasse ning neile ei tohiks langeda varje (eriti lõunasel ajal), sest see vähendab tootlikkust. Kui sobivat katusepinda ei ole, on võimalik paneelid paigaldada ka maapinnale või hoone fassaadile. Optimaalne nurk päikesepaneelidele on 40°, mis tagab suurima tootlikkuse aastaringselt.

Paigaldades paneelid katusele, tasuks enne üle vaadata viimase seisukord. Kui lähiaastatel on plaanis katuse vahetus, on võimalik kasutada hoopis päikesepaneele, mis lisaks energiatootmisele asendavad ka katusekatte materjali. See kaks-ühes toode sobib pea kõikidele katusetüüpidele ja annab hoonele uue särava väljanägemise.

Off-grid päikesejaam ja päikesepaneelid

Samuti saab päikesepaneele kasutada näiteks auto katusealuse ehitamisel või renoveerimisel. See, kui suur süsteem on sobilik just teie kodule, sõltub nii paneelide paigutusest kui energiavajadusest.

Tootlikkus

Olenevalt aastast on päikesepaneelide tootlikkus erinev. Hindamaks süsteemi keskmist tootlikkust, kasutame Euroopa Komisjoni poolt koostatud päikeseenergia kalkulaatorit PV-GIS. Sisestades süsteemi võimsuse, asukoha, päikesepaneelide kaldenurga ja suuna, leiab kalkulaator paneelide viimase 50 aasta keskmise tootlikkuse. Siinkohal oleme võrrelnud kalkulaatorist saadud andmeid tegeliku tootlikkusega Harjumaal Sakus asuva eramaja päikesepaneelidega.

Optimaalsed lahendused Sinu kodule