Inverterid

Inverter on elektriseade, mis muundab päikesepaneelidest saadava alalisvoolu energia tarbijatele sobivaks vahelduvvoolu energiaks.

Kuna päikesepaneelid on alalisvooluallikad, ühendatakse nad vahelduvvooluvõrku läbi inverteri. Sellise seadme abil on võimalik saada elektritarbijatele vajalikku vahelduvvoolu.

Invertereid on 1- ning 3-faasilisi. Enimkasutatavad inverterid on võimsusega 2 kW kuni 50 kW.

Akupangaga lahenduse jaoks on olemas hübriidinverterid.

Tööstuslikuks kasutamiseks on olemas ka võimsamad seadmed.

Hoonetes paigaldatakse inverter üldjuhul seinale. Selleks on tarvis keskmiselt 1m² seinapinda. Soovituslik on kasutada mitte-eluruumi, kuna töötamisel tekitab inverter veidike müra. Näiteks garaaž, tehnoruum või pööning on hea valik.

Maapinnale paigaldatud päikeseelektrijaamade inverterid paigaldatakse üldjuhul päikesepaneelide alla paigaldusraamide külge. Seadmed on ilmastikukindlad, mistõttu välistingimustes töötavad suurepäraselt.

 

Osal tootjatest on valikus ka hübriidinverterid, mis saab ühendada akupargiga, salvestamaks päeval kogutud energiat. Akudesse salvestatud elektrienergiat on võimalik tarbida õhtusel või öisel ajal, mil päikesepaneelid enam ei tooda. See võimaldab maksimaalselt ära kasutada oma toodetud elektrit ning seeläbi vähendada elektriarveid.

 

Kasutame firmade ABB, Fronius, Huawei ning SolarEdge invertereid.

Optimaalsed lahendused