Inverterid

Päikesejaama inverter on elektriseade, mis muundab päikesepaneelidest saadava alalisvoolu energia tarbijatele sobivaks vahelduvvoolu energiaks.

Kuna päikesepaneelid on alalisvooluallikad, ühendatakse nad meie elektrisüsteemiga läbi inverteri. Inverteri abil saame me elektritarbijatele vajalikku vahelduvvoolu.

Invertereid on 1- ning 3-faasilisi. Enimkasutatavad päikesejaama inverterid on võimsusega 2 kW kuni 50 kW. Ühefaasilised inverterid on reeglina kuni 3kW. Selles alagrupis on veel eraldid teemana ka mikroinverterid.

Akupangaga lahenduse jaoks on olemas hübriidinverterid.

Tööstuslikuks kasutamiseks on olemas ka võimsamad seadmed.

Hoonetes paigaldatakse inverter üldjuhul seinale. Selleks on tarvis keskmiselt 1m² seinapinda. Soovituslik on kasutada mitte-eluruumi, kuna töötamisel tekitab inverter veidike müra. Näiteks garaaž, tehnoruum või pööning on hea valik.

Maapinnale paigaldatud päikeseelektrijaama inverterid paigaldatakse üldjuhul päikesepaneelide alla paigaldusraamide külge. Inverterid on ilmastikukindlad, mistõttu välistingimustes töötavad suurepäraselt.

Paljud tootjad pakuvad ka hübriid invertereid, mis saab ühendada akupargiga, salvestamaks päeval kogutud energiat. Akudesse salvestatud elektrienergiat on võimalik tarbida õhtusel või öisel ajal, kui päikesepaneelid enam ei tooda. See võimaldab maksimaalselt ära kasutada oma toodetud elektrit ning seeläbi vähendada elektriarveid. Ka akupangaga varustatud päikesejaamad katkestavad elektritootmise automaatselt voolukatkestuse korral. See on turvalisuse huvides, et me ei jätkaks tootmist loodusõnnetuse või liinihooldus tööde ajal, aga on ka seadmeid, mis võimaldavad ka omaks otstarbeks elektrit toota, kui seda siiski soovime.

Kasutame firmade ABB, Fronius, Huawei, SolarEdge , Goodwe, Hoymiles invertereid.

Optimaalsed lahendused