Hübriidinverter / akupangaga

Hübriidlahenduse all mõistetakse võrguinverteriga päikesejaama koos akupangaga.

Päikesejaama hübriidinverter toodab sellise lahenduse puhul päevasel ajal elektrit, mis salvestatakse akudesse.

Hübriidsüsteeme rakendatakse peamiselt kahel eesmärgil: kas päevapikendajana ja/või energiaallikana voolukatkestuse korral. Akupaki valikul on oluline eelnevalt teada kasutusel olevate seadmete võimsust ja kui pika aja jooksul nende seadmete töö näiteks voolukatkestuse korral peaks olema tagatud. Täpsema valiku ja konsultatsiooni saamiseks küsige meilt infot juurde.

Akude sobivuse ja suuruste kohta küsi järele meie spetsialistilt või tutvu inverteri tootja kodulehega. Akude toimimise kohta loe täpsemalt siit: LINK.

Hübriidinverterid on meie valikus kuni 15kW suurusega.

Tagavara- ehk backup lahendus töötab elektrikatkestuse korral, kindlustamaks oluliste tarbijate töö jätkumise voolukatkestuse korral. Sellise lahenduse paigaldus eeldab ka kliendi elektrikilbis ümberkorraldust – tarbijate grupeerimist, kus määratakse ära vajalikud seadmed, mis jäävad tööle, sest mitte kogu elektrikilbi tarbijad ei jää tööle.

Päevapikendaja on üles ehitatud selliselt, et päeval hübriidinverter salvestab energija akudesse ja õhtul päikese loojumisel kasutatakse päeval akudesse salvestatud energiat. Võrgust hakatakse elektrit ostma alles peale oma varude ärakasutamist.

Päikesepaneelid akupangaga hübriidinverter
Hübriidinverter

Päikesepaneelid akuga

Optimaalsed paneelid