Mikroinverterid

Mikroinverterid on väikesed inverterid, mis on ette nähtud ühe päikesepaneeli või mitme paneeli väljundiks. Mikroinverterid töötavad sarnaselt tavapäraste stringinverteritega ja pakuvad neid samu olulisi võimalusi. Mikroinverter paigaldatakse tavaliselt otse päikesepaneelide alla, liitetes korraga ühe kuni nelja päikesepaneeli võimsuse.

Mikroinverteri kasutamise eelised:

– Puude, hoonete või muude katusekonstruktsioonide põhjustatud varjude minimiseerimine. Mikroinverter sobib hästi katusele, millel on mitmeid eri suunas tasapindu ja kus saab olema erineva tootlusega pindu tulenevalt erinevatest kaldenurkadest ja paigutussuunast lõuna ilmakaare suhtes
– Mustus, sealhulgas tolm, lumi või lindude väljaheide
– Üksiku päikesepaneeli defektist tingitud probleemid
– Temperatuuri kõikumised erinevatel kellaaegadel
– Vananenud paneelid, mille jõudlus on halvenenud
– Halb paneelide kinnitus või keerukad katuse paigutused
– Väiksemad katused ainult piiratud arvu paneelidega
– Päikesepaneelide moodulite ja kaubamärkide vaheline ebakõla väljundi ja jõudluse osas aja jooksul

Mikroinverter võimaldab teil jälgida ja optimeerida iga üksikut paneeli, genereerides maksimaalse võimsuse.. Mittetoimiv päikesepaneel ei mõjuta teisi ümbritsevaid paneele. Kuna iga päikesepaneel töötab võrgus iseseisvalt, siis toodab päikesejaam tervikuna 5% rohkem võimsust kui stringinverteri puhul. Kui arvesse võtta varjutamist, võib see kasu olla märkimisväärne, kusjuures tootjad väidavad üldiselt vähemalt 5% paremat toodangut ja mõnel juhul kuni 25% paremat toodangut.

Päikesepaneelide võimsus võrreldes inverteri võimsusega ei tohiks olla rohkem kui 1,35 korda. See suurem võimsus aitab suurendada teie inverteri kuluefektiivsust, pakkuda ühtlast võimsust ja maksimeerida jõudlust.

Huvi korral võib veelgi juurde lugeda Hoymiles kodulehelt.