Võrguühenduseta (off-grid)

Off-grid ehk akudega võrguvaba päikesejaam

Võrguühendusteta süsteeme pakume nii kodulahendusteks kui ka veesõidukitele nagu jahid, katamaraanid ja purjekad. Selle jaoks on meie tootevalikus spetsiaalsed painduvad päikesepaneelid, mis taluvad ka merevett. Samuti aitame koostada ka väga väikeseid off-grid (ing.k võrguühenduseta) süsteeme, mis on mõeldud väikeseadmete toiteks.

Selleks, et saaksime aidata projekteerida kõige optimaalsemat võrguühenduseta päikesepaneelide süsteemi, on vaja esmalt teada Teie energiavajadust ning milliseid elektriseadmeid kasutatakse või plaanitakse kasutama hakata. Samuti on oluline teada, kui sage on energiavajadus objektil – kas ainult suvekuudel ja nädalavahetustel või aastaringselt või ainult mingil muul kindlal perioodil? Kui objekti kasutatakse ainult suvel, siis piisab toiteks päikesepaneelidest, kuid kui elektriga varustamine on oluline ka talvekuudel, siis oleks vaja süsteemile lisada ka väiketuulik. Kogu eelnev informatsioon on vajalik, et hinnata, kui võimast süsteemi ning kui suurt akupanka on mõistlik paigaldada.

Lisaks tavalahendusele pakume ka mobiilset päikeseelektrijaama ehk kuubikut, mis on kompaktne ja mugav lahendus suvilasse või maakodusse, kus puudub elektriühendus. Süsteem koosneb inverterist, akudest ja lahtikäivatest päikesepaneelidest, mis on kasutusvalmis vaid minutitega. Kuubik toidab nii valgustust, väikest külmkappi, televiisorit, läptoppi kui ka mikrolaineahju vms. Mobiilne päikeseelektrigeneraator hea lahendus ka väliüritustele, eriti juhul, kui diiselgeneraatori müra ürituse ajal on lubamatu.

Võrguühenduseta seadmete ja võimaluste valik on lai – võttes meiega ühendust, aitame leida sobiva süsteemi vastavalt Teie vajadustele. Siin saad tutvuda ka meie juba tehtud töödega.

Hakka säästma raha ja loodust!