Protsess

Praegu on õige aeg mõelda päikesepaneelide paigaldusele. Seda just eriti kasvava elektrihinna valguses. Kuidas see protsess välja näeb ja millistest osadest koosneb?

Pakkumist küsides tuleks mõelda, millise võimsusega peaks olema sobiv päikeseelektrijaam, kuhu soovite selle paigaldada.

Võimsuse valiku saab põhimõtteliselt kolmeks jagada: kas päikeseelektrijaam kataks mingi osa Teie aastasest elektritarbest, kogu elektritarbe või toodaks rohkem kui tarbite.

Päikeseelektrijaamu saab ehitada sisuliselt aastaringselt. Oluline on meeles pidada, et jaam toodab peamiselt märtsist septembrini, mistõttu oleks mõistlik see juba märtsiks tööle saada.

Üldjuhul võtab päikeseelektrijaama ehitus vaid loetud päevad, kuid sõltuvalt kohalikust omavalitsusest võib dokumentatsiooni korda saamiseks minna kaks kuni kolm kuud.

Kui päikeseelektrijaam on valmis ehitatud, viib päikesepaneelide paigaldaja läbi kontrollmõõdistused ning esitab vajalikud dokumendid võrguettevõttele ja annab kasutusloa menetlusse.

Lühidalt võib eelneva jagada järgmistesse etappidesse:

  • Konsultatsioon: koostöös leitakse kliendile parim võimalik taastuvenergia lahendus;
  • Leping: liitumistaotluse esitamine võrguettevõttele, projekteerimine, ehitusloa menetlusse andmine;
  • Ehitus: liitumispunkt (võrguettevõte), päikeseelektrijaam – Energogen OÜ;
  • Dokumentatsioon ja mõõdistused: kontrollmõõdistamine, dokumentide esitamine võrguettevõttele, kasutusloa menetlusse andmine, jaama sisselülitamine.

Optimaalsed lahendused