Päikeseenergia eralahendus

Kui soovite energiakuludelt kokku hoida ja oma elektrihind aastateks fikseerida, siis on päikeseenergia õige valik. Lisaks energiasäästule on päikesepaneelide kasutamisega võimalik tõsta ka hoone energiaklassimärgist ja nii ka oma kinnisvara väärtust. Päikesepaneelide kasutusele võtmine on hea investeering kindlustamaks rahalist kokkuhoidu ka aastate pärast!

Päikeseenergiasüsteemi planeerimisel on kõige olulisem leida sobiv paik päikesepaneelide paigaldamiseks. Päikesepaneelid peaksid olema suunatud lõunasse ja neile ei tohiks langeda varjusid (eriti lõunasel ajal), sest see vähendab tootlikkust. Kui sobivat katusepinda ei ole, siis on võimalik päikesepaneelid paigaldada ka maapinnale või hoone fassaadile. Optimaalne nurk päikesepaneelidele on 40°, mis tagab suurima tootlikkuse aastaringselt.

Paigaldades päikesepaneelid katusele, tasuks enne üle vaadata katuse seisukord. Kui lähiaastatel on plaanis katuse vahetus, siis on võimalik kasutada hoopis päikesepaneele, mis lisaks energiatootmisele asendavad ka katusekatte materjali. See kaks-ühes toode sobib pea kõikidele katusetüüpidele ja annab hoonele uue särava väljanägemise.

Päikeseenergia - päikesepaneelide paigaldamine

Päikeseenergia

Samuti on võimalik päikesepaneele kasutada näiteks auto katusealuse ehitamisel või renoveerimisel. Kui suur süsteem on sobilik just Teie kodule, sõltub nii päikesepaneelide paigutusest kui ka energiavajadusest.

Sõltuvalt aastast on päikesepaneelide tootlikkus erinev ja selleks, et hinnata süsteemi keskmist tootlikkust kasutame päikesepaneelide aastase keskmise tootlikkuse arvutamiseks Euroopa Komisjoni poolt koostatud päikeseenergia kalkulaatorit PV-GIS. Sisestades kalkulaatorisse süsteemi võimsuse, asukoha, päikesepaneelide kaldenurga ja suuna, leiab kalkulaator päikesepaneelide viimase 50.aasta keskmise tootlikkuse. Siinkohal oleme võrrelnud kalkulaatorist saadud andmeid tegeliku tootlikkusega Harjumaal Sakus asuva eramaja päikesepaneelide paigaldusega.

päikesepaneelide tootlikkus Eestis